• Gra Horrified

Symbol: GXP-790055
Wiek Od 10 lat
175.88
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 0
Paczkomaty DHL 0
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Horrified

Kto lubi filmy o potworach? Zwłaszcza wytwórnia Universal podarowała światu wiele niezapomnianych (i przerażających!) postaci - teraz aż siedem z nich można pokonać w kooperacyjnej grze Horrified - bestsellerowej pozycji wydawnictwa Ravensburger, która już od teraz jest dostępna w polskiej wersji językowej.

My kontra potwory

Mechanika gry jest szybko przyswajalna - jesteśmy my (czyli gracze i graczki) oraz oni (potwory!); czyli gramy wspólnie przeciwko potworom, które nawiedziły bezbronne miasteczko. Naszym zadaniem jest pokonanie ich oraz uratowanie mieszkańców. Z kim gramy?

W pudełku znajdziemy następujące potwory: Drakulę, Mumię, Niewidzialnego Człowieka, Potwora z Czarnej Laguny, Frankensteina wraz z jego Narzeczoną i Wilkołaka.

Horrified to gra kooperacyjna, czyli wygrać (albo przegrać) można tylko zespołowo - wspólnie ustalacie, z iloma potworami chcecie walczyć (im więcej, tym trudniej), a pokonanie każdego z nich wymaga wypełnienia innego zadania.

Jak pokonać potwory?

By pokonać:

  • Drakulę - musicie roztrzaskać wszystkie trumny;
  • Mumię - należy złamać prastarą klątwę, a następnie przeprowadzić pochówek Mumii;
  • Niewidzialnego Człowieka - trzeba dostarczyć policji dowody na istnienie Niewidzialnego Człowieka, a następnie złapać go w pułapkę;
  • Potwora z Czarnej Laguny - znajdźcie ukryte legowisko tego Potwora, po czym go przepędźcie;
  • Frankensteina wraz z jego Narzeczoną - musicie nauczyć, co to znaczy być człowiekiem, by mogli żyć w zgodzie z ludźmi;
  • Wilkołaka - uleczy lekarstwo na likantropię (wilkołactwo), które musicie mu zaaplikować.

Każdy z uczestników gry wciela się w jednego z Bohaterów. Oprócz Potworów i walczących z nimi Bohaterów, w miasteczku znajdują się również jego Mieszkańcy.

Bohaterowie posiadają unikalne umiejętności, a Potwory - unikalne zdolności specjalne, które mogą zostać aktywowane w momencie ataku. Zarówno Bohater jak i Mieszkaniec zostają pokonani po jednym celnym ciosie (chociaż nasi herosi nie byliby Bohaterami, gdyby nie wracali do gry w szpitalu), ale łączy się to ze zwiększająca się grozą, a gdy znacznik Terroru trafi na siódme pole, miasteczko zostaje zniszczone, a gracze (Bohaterowie) przegrywają. Bohaterowie wygrywają tylko w wypadku, gdy uda im się pokonać wszystkie Potwory (przed rozpoczęciem gry można zdecydować o liczbie Potworów).

Bohaterowie i Potwory wykonują tury naprzemiennie - o ruchach Potworów decydują karty (determinują daną turę oraz to, który Potwór zaatakuje tym razem).

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie